SKELETSYSTEM GOLDBECK

I dnes sa nájde množstvo mužov, ktorí si i cez pokrokové metódy v stavebníctve chcú postaviť domvlastnými rukami po vzore ich otcov a dedov. Ale nemusí to byť len z dôvodu toho oného kúzla, postaviť si dom vlastnými rukami, ale tiež z dôvodov ekonomických. Ak si teda vo voľnom čase postavíme dom, tak síce samotná stavba samozrejme potrvá minimálne o niekoľko mesiacov dlhšie, než keby sme si ju nechali zrealizovať od nejakej firmy, ale stratený čas nám ušetrí pri priemernej stavbe až 30 000 €. Pokiaľ teda so stavbou neponáhľame, sme dosť znalí a máme chuť si niečo vlastnými rukami postaviť, tak sa nám to určite vyplatí. Navyše môžeme pre urýchlenie využiť nové konštrukčné riešenie, ktoré nám pomôže vybudovať hrubú stavbu oveľa rýchlejšie.

Hovoríme o metóde Skeletsystem Goldbeck.

V prvej fáze využitia tohto systému síce budeme potrebovať žeriav, ktorý nám pomôže s postavením skeletu, pretože je zložený zo železobetónových dielov, ale po postavení tohto skeletu nám odpadá niekoľko záležitostí a ušetríme tým samozrejme veľa času. Už slovo žeriav nám napovedá, že tento spôsob stavania rezidenčných domov bol prevzatý zo systémov, ktorými sa stavajú haly, kancelárske priestory a podobne.

Do týždňa sa na lúke, ktorú ste pôvodne chceli nechať rozjazdiť bagrami, objaví čistý skelet domu so základovou doskou pripravený na Vaše ďalšie kroky. Môžete využiť ponuku na dokončenie hrubej stavby alebo sa do murovania pustiť sami. Potom už záleží len na Vašej fantázii, čím získaný priestor vyplníte. Obľúbené je drevo, tradičné tehly, alebo naopak sklo, ktorým veľmi ľahko získate ateliér tvorený panoramatickými oknami. Ak ste zástancom alternatívnych materiálov, použite ako výplň trebárs hlinu a slamu.