VENKOVNÉ ROLETY

Ako znížiť náklady na prevádzku domova je otázka, ktorá nás neraz za život napadne. A tak je určite dobré sledovať novinky v odbore stavebníctva, pretože práve tam odpoveď na túto otázku môžete nájsť.

Plastové okná sú dnes k videniu snáď už všade a ich izolačné schopnosti, kvôli ktorým tento výrobok zaregistroval pře pár rokmi veľký boom, sú prevažnej väčšine nielen nášho obyvateľstva známe. Avšak aj plastové okná nám samozrejme neudrží teplo v našich obývania trvalo a ako teda ich účinok vylepšiť, respektíve, čím je doplniť? Správna odpoveď znie vonkajšie rolety. Obstaraním vonkajších roliet vytvoríte pred oknami dodatočnú tepelnú bariéru a vo vykurovacom období tak ušetríte až 10 kWh / m2 na kúrenie.

Venkovní rolety kromě zastínění a tepelné izolace plní také další funkce, jako je zvuková izolace, zvýšení bezpečnosti nebo lepší pocit soukromí. Podomítkové provedení, které neruší estetickou čistotu fasády, se používá především pro novostavby nebo rekonstrukce. Nabízeny jsou ale i rolety ve variantě dodatečné montáže. V nabídce společnosti Climax je také varianta instalace s novým okenním rámem, která je vhodná při rekonstrukci oken. Instalaci vždy svěřte do rukou odborníků.

Vonkajšie rolety okrem zatienenie a tepelnej izolácie plní aj ďalšie funkcie, ako je zvuková izolácia, zvýšenie bezpečnosti alebo lepší pocit súkromia. Podomietkové prevedenie, ktoré neruší estetickú čistotu fasády, sa používa predovšetkým pre novostavby alebo rekonštrukcie. Ponúkané sú ale aj rolety vo variante dodatočnej montáže. V ponuke spoločnosti Climax je tiež variant inštalácie s novým okenným rámom, ktorá je vhodná pri rekonštrukcii okien. Inštaláciu vždy zverte do rúk odborníkov.

Vonkajšie rolety môžeme ovládať elektropohonom, alebo manuálne. Elektrický pohon úplne odstraňuje fyzickú námahu a navyše vďaka plynulému chodu rolety znižuje namáhanie zámkov lamiel. Maximálnych účinkov dosiahnete, ak rolety doplníme o slnečné čidlá a časovač.

Climax používa len kvalitné hliníkové lamely plnené PUR penou alebo plastové lamely. Dostupné sú v desiatkach rôznych farebných odtieňov, aby ich bolo možné farebne zladiť s fasádou alebo inými prvkami domu. Výrobcu Climax poskytuje na vonkajšie rolety záruku 4 roky.

Zdroj: www.novinky.cz.